Najväčší portál na vyhľadávanie lekárov
Dátum: 06.03.2015
 
Ak máte v rodine zdravotné komplikácie, chystáte sa na operáciu alebo jednoducho chcete mať istotu správnej diagnózy, určite nie je na škodu spýtať sa viacerých odborníkov. Diagnostické chyby podľa niektorých odhadov tvoria až 40% všetkých medicínskych chýb a bohužiaľ, môžu viesť aj ku tragickým dôsledkom. Druhý nezávislý názor môže eliminovať riziko nesprávnej diagnózy až o 90%. Môžete sa tak vyhnúť nesprávnej alebo dokonca škodlivej liečbe či zbytočnej operácii.

Špičkových odborníkov, ktorí vedia poradiť aj slovenským pacientom, teraz možno jednoducho kontaktovať cez online platformu www.diagnose.me. Tá združuje viac ako 100 špecialistov z celého sveta, ktorí pracujú pre renomované nemocnice a klinky po celom svete a vo svojej špecializácii patria medzi najlepších.

Na základe anamnézy, podkladov ako sú snímky z vyšetrení magnetickou rezonanciou, CT prístrojom alebo röntgenom, prípadne výsledkov ďalších vyšetrení, vedia pacientovi poslať ich nezávislý odborný posudok. Ten je písaný tak, aby mu porozumel aj pacient, ktorý nemá medicínske vzdelanie a v prípade potreby je možné získať jeho medicínsky preklad aj do slovenčiny. Obsahuje podrobný popis nálezu, odporúčania k ďalším postupom, prípadne aj k liečbe.

Všetci lekári sú do tímu služby Diagnose.me vyberaní a kontrolovaní Odbornou lekárskou komisiou, ktorá zároveň slúži ako poradný orgán a je medicínskym garantom celého projektu.

Za odborným posudkom od špecialistu teda už netreba cestovať stovky kilometrov. Pacient si lekára vyberá online na základe subšpecializácie lekára, ceny, času dodania posudku, spätnej väzby ostatných pacientov či ďalších kritérií. Druhý odborný názor tak môže mať už do jedného dňa.

„Služba je dostupná aj v slovenčine, čo v praxi znamená, že aj Slováci môžu konzultovať napríklad špecialistku Laurence Bellaiche, ktorá je hlavnou lekárkou Olympijského tímu Francúzska či futbalistov z FC Arsenal alebo svetové špičky z oblasti neurorádiológie ako je napríklad profesor William Bradley, ktorý je dnes rektorom Ústavu rádiológie Kalifornskej univerzity v San Diegu,“ vysvetľuje Lukáš Alner, jeden zo spoluzakladateľov služby.

Cena posudku sa pohybuje od 50 do 250 €, jeho výšku si určuje lekár. S lekárom je možné komunikovať na priamo a pýtať sa ho na čokoľvek, čomu pacient nerozumie, dokonca aj po dodaní lekárskej správy. Komunikácia s lekárom prebieha väčšinou v angličtine a v prípade, že je to potrebné, pacientom je nápomocný tím podpory, rovnako ako aj pri registrácii alebo nahrávaní podkladov do systému.

Kedy je druhý posudok dôležitý?

  • Ak sa potrebujete uistiť v stanovenej diagnóze a liečbe.
  • Ak nie sú vaše výsledky jednoznačné alebo si diagnózou nie je istý váš doktor.
  • Ak nerozumiete lekárskej správe alebo jednoducho potrebujete viac informácií.
  • Ak ste konfrontovaní s liečbou, ktorá môže byť nepríjemná a bolestivá alebo so sebou nesie vysokú mieru rizika (napríklad operácia).
 

„Mnohým naši klienti oceňujú podrobné informácie a vysvetlenia, ktoré v odborných lekárskych správach od našich špecialistov nájdu a ktoré im častokrát chýbajú. Iným zas pomohlo napríklad to, že druhý lekársky názor dostali v priebehu pár dní, napríklad v prípadoch pred operáciou,“ dodáva Alner.

Je dôležité pripomenúť, že druhý odborný posudok neznamená vyjadrenie nedôvery voči prvému lekárovi. Keď sa rozhodujete pre kúpu niečoho hodnotnejšieho, často sa pýtate na názor viacerých ľudí a expertov. A to veľakrát len preto, aby ste sa uistili, že vaše rozhodnutie je správne. Podobne je tomu aj pri lekárskom posudku. V tomto prípade sa ale uisťujete o tom najcennejšom, čo máte – o zdraví vás a vašich blízkych. 

www.diagnose.me

« späť