Najv├Ą─Ź┼í├ş port├íl na vyh─żad├ívanie lek├írov
Obrázok : Sonografia Ultrazvuk Bratislava Kramáre

Sonografia Ultrazvuk Bratislava Kramáre

Ultrazvuk Bratislava 1 - kontakt, objednanie


 • Jana hodnot├ş:
  S vy┼íetren├şm sme boli ve─żmi spokojn├ş. Mil├í ├║stretov├í sestri─Źka , aj p├ín doktor.Mil├Ż a profesion├ílny pr├şstup....
Zobrazi┼ą ─Ćal┼íie hodnotenia

Ultrazvuk, Sonografia, RTG
MUDr. Simona ┼ápesov├í, MUDr. Marek Makovn├şk

Sestra:

 

Adresa:

Bratislava 3 - Kramáre
Bratislavsk├Ż kraj

Objednajte sa k lek├írovi - Vyberte po┼żadovan├Ż de┼ł a ─Źas
viac term├şnovmenej term├şnov

PRIJ├ŹMAME NOV├ŁCH PACIENTOV od 18 rokov. Cena za vy┼íetrenie sa pohybuje od 25ÔéČ do 60ÔéČ v z├ívislosti od druhu vy┼íetrenia. D─║┼żka vy┼íetrenia je len orienta─Źn├í, z├ívis├ş od n├ílezu.

Informácie o ambulancii:

Platba kartou N Nov├ş pacienti Objedn├ívanie

Komunikácia v jazykoch:

Ako sa k nám dostanete:

 

Hodnotenia:

 • Pr├şstup ve─żmi dobr├Ż, Radili sme sa, hodnotili a bolo ur─Źen├ę ─Ćal┼íie pokra─Źovanie lie─ŹbyJ├║n 2023, Pavol
 • ├Ü┼żasn├í pani doktorka. Vysvetlila mi podrobne v┼íetko. S citom ma vy┼íetrila. Nemysl├şm si, ┼że som sa doteraz stretla s tak pr├şjemn├Żm lek├írom ako bola ona. ─Äakujem :)M├íj 2023, Katar├şna
 • Skvela pani doktorka, cele fungovanie vyborne, tak ako si clovek predstavuje, ze ma byt. DakujemM├íj 2023, Dana
 • Perfektn├í pani doktorka super pr├şstup v┼íetko vysvetl├ş zauj├şma sa proste super M├íj 2023, Martina
 • Profesion├ílny pr├şstup, r├Żchle vybavenie. M├íj 2023, Katar├şna
 • pani doktorka bola velmi mila, ludska, nadmierna spokojnost s vysetrenim!Apr├şl 2023, Alexandra
 • Ve─żmi pr├şjemn├í, trpezliv├í pani doktorka.Apr├şl 2023, Al┼żbeta
 • ├Ü┼żasn├í pani doktorka, c├ştila som sa pr├şjemne a plne informovan├í o mojom zdravotnom stave. Ur─Źite odpor├║─Źam.Apr├şl 2023, Lucia
 • Mil├í pani doktorka, detailne vykonala SONO vysvetlila, oce┼łujem pr├şstup. Skvel├Ż person├íl na klinike.Apr├şl 2023, Andrea
 • Dobry pan doktor , super vysvetli , odporucamApr├şl 2023, Lukas
 • Profesion├ílny pr├şstup p├ína doktora. Mil├Ż a ochotn├Ż , v┼íetko vysvetlil. Marec 2023, Marta
 • Pekn├ę a ─Źist├ę prostredie,pr├şjemn├í pani doktorka,dobr├Ż pocit z vy┼íetreniaFebru├ír 2023, Tatiana
 • Velmi prijemna , mila pani doktorka , vsetko vysvetlila, za mna palec hore. OdporucamFebru├ír 2023, Ingrid
 • Ve─żmi mil├í a pr├şjemn├í pani doktorka... Febru├ír 2023, M├íria
Zobrazi┼ą ─Ćal┼íie hodnotenia »« Skry┼ą hodnotenia

O lekárovi / ambulancii:

MUDr. SIMONA ŠPESOVÁ

MUDr. Simona ┼ápesov├í absolvovala ┼ít├║dium V┼íeobecn├ęho lek├írstva na Lek├írskej fakulte Univerzity Komensk├ęho v Bratislave v roku 2012. Po ukon─Źen├ş vysoko┼íkolsk├ęho ┼ít├║dia pracovala kr├ítky ─Źas na r├ídiologickom oddelen├ş N├írodn├ęho ├║stavu detsk├Żch chor├┤b v Bratislave, kde sa zaoberala diagnostikou ochoren├ş pacientov do 18. roku ┼żivota. N├ísledne v roku 2013 nast├║pila na poz├şciu lek├ír - r├ídiodiagnostik na R├ídiologick├ę oddelenie N├írodn├ęho onkologick├ęho ├║stavu v Bratislave, kde pracuje a┼ż do s├║─Źasnosti. V roku 2018 ukon─Źila p├Ą┼ąro─Źn├ę ┼ípecializa─Źn├ę ┼ít├║dium v odbore r├ídiol├│gia. Po─Źas svojej dlhoro─Źnej praxe sa ┼ípecializuje v odbore onkor├ídiologie, kde sa zameriava na diferenci├ílnu diagnostiku preva┼żne onkologick├Żch ochoren├ş a ├║zko spolupracuje v multidisciplin├írnom t├şme odborn├şkov z oblasti chirurgie, onkol├│gie a r├ídioterapie. Jej ka┼żdodennou pracovnou n├ípl┼łou je vyhodnocovanie vy┼íetren├ş s vyu┼żit├şm ┼íirok├ęho spektra diagnostick├Żch zobrazovac├şch met├│d, ako s├║ RTG vy┼íetrenia (skiagrafia, skiaskopia), ultrazvukov├ę vy┼íetrenia r├┤znych org├ínov├Żch syst├ęmov, vy┼íetrenia po─Ź├şta─Źovou tomografiou a magnetickou rezonanciou. Taktie┼ż sa venuje mamodiagnostike na ┼ípecializovanom koncovom pracovisku, zameranom na mamografick├ę a sonografick├ę vy┼íetrenia prsn├şkov, vy┼íetrenia prsn├şkov magnetickou rezonanciou a interven─Źn├ę v├Żkony prsn├şkov├Żch l├ęzi├ş.
 

MUDr. MAREK MAKOVN├ŹK

MUDr. Marek Makovn├şk pracuje ako atestovan├Ż lek├ír v ┼ípecializa─Źnom odbore diagnostick├í a interven─Źn├í r├ídiol├│gia na oddelen├ş R├ídiol├│gie N├írodn├ęho onkologick├ęho ├║stavu v Bratislave, kde sa ┼ípecializuje predov┼íetk├Żm na onkor├ídiol├│giu so zameran├şm na diferenci├ílnu diagnostiku pomocou vy┼íetrovac├şch modal├şt ako s├║ RTG (skagrafia, skiaskopia), ultrazvuk (ako aj histologiz├ícia patologick├Żch l├ęzi├ş pomocou ultrazvukovej navig├ície), mammografia, po─Ź├şta─Źov├í tomografia (ako aj histologiz├ícia patologick├Żch l├ęzi├ş pomocou CT navig├ície) a magnetick├í rezonancia a lie─Źbu onkologick├Żch ochoren├ş mini-invaz├şvnymi v├Żkonmi, ktor├ę poskytuje interven─Źn├í r├ídiol├│gia (r├ídiofrekven─Źn├í abl├ícia, mikrovlnn├í abl├ícia, kryoabl├ícia). Vo svojej praxi je s├║─Źas┼ąou multidisciplin├írneho t├şmu odborn├şkov z oblasti chirurgie, onkol├│gie a r├ídioterapie. Z├írove┼ł je ako hlavn├Ż r├ídiol├│g s├║─Źas┼ąou viacer├Żch klinick├Żch sk├║┼ían├ş, ktor├ę s├║ zameran├ę na lie─Źbu rezistentn├Żch onkologick├Żch ochoren├ş.

Pon├║kan├ę slu┼żby:

Pon├║kame ultrazvukov├ę vy┼íetrenia na ┼ípi─Źkovom pr├şstroji. Na┼íi sk├║sen├ş r├ídiol├│govia v obore diagnostickej sonografie V├ím venuj├║ dostatok potrebn├ęho ─Źasu na vy┼íetrenie a komunik├íciu s pacientom.

Hlavn├ę zamerania diagnostickej sonografie org├ínov:

 • dutiny bru┼ínej a panvy,
 • org├ínov krku,
 • povrchov├Żch m├Ąkk├Żch tkan├şv,
 • ┼ípecializovan├ęmu sonografick├ęmu vy┼íetreniu prsn├şkov,
 • ciev krku,
 • ciev bru┼ínej dutiny,
 • ciev horn├Żch a doln├Żch kon─Źat├şn.

Pozn. Ultrazvukov├ę vy┼íetrenie srdca vy┼íetr├şme v na┼íej kardiologickej ambulancii.

Konzulta─Źn├í  ─Źinnos┼ą
Sk├║sen├ş r├ídiol├│govia V├ím radi poskytn├║ konzult├íciu (konzili├írnu) v rozsahu zobrazovac├şch vy┼íetren├ş ultrazvukom, po─Ź├şta─Źovou tomografiou a magnetickou rezonanciou, ako aj v obore interven─Źnej r├ídiol├│gie.
Na konzult├íciu je potrebn├ę prinies┼ą kompletn├║ obrazov├║ dokument├íciu z doteraj┼í├şch zobrazovac├şch vy┼íetren├ş, ktor├ę s├║visia s aktu├ílnym zdravotn├Żm probl├ęmom, ide├ílne aj s popisom dan├ęho vy┼íetrenia. K vy┼íetreniu dod├ívame aj fotodokument├íciu a n├ívrh na ─Ćal┼í├ş vy┼íetrovac├ş ─Źi lie─Źebn├Ż postup.

 

SPEKTRUM NA┼áICH ULTRAZVUKOV├ŁCH VY┼áETREN├Ź ZAH┼ö┼çA VY┼áETRENIE:

 • org├ínov dutiny bru┼ínej (pe─Źene, ┼żl─Źn├şka a ┼żl─Źov├Żch ciest, sleziny, pankreasu, obli─Źiek a nadobli─Źiek) a tekutinov├Żch kolekci├ş dutiny bru┼ínej
 • org├ínov krku (┼ít├ştnej ┼ż─żazy, slinn├Żch ┼żliaz, lymfatick├Żch uzl├şn)
 • pleur├ílnych dut├şn
 • povrchov├Żch form├íci├ş m├Ąkk├Żch tkan├şv a perif├ęrnych lymfatick├Żch uzl├şn
 • transabdomin├ílne USG vy┼íetrenie org├ínov panvy u ┼żien (maternica, vaje─Źn├şky, mo─Źov├Ż mech├║r)
 • transabdomin├ílne USG vy┼íetrenie org├ínov panvy u mu┼żov (prostata, mo─Źov├Ż mech├║r)
 • semenn├şkov
 • prsn├şkov a region├ílnych lymfatick├Żch uzl├şn
 • dopplerografia ciev

 

ČASTÉ OTÁZKY:

JE ULTRAZVUK NEBEZPE─îN├Ł?
Diagnostick├Ż ultrazvuk (tie┼ż sonografia, ultrasonografia, USG) je jednou zo zobrazovac├şch vy┼íetrovac├şch met├│d, ktor├í umo┼ż┼łuje r├Żchle zobrazenie r├┤znych vn├║torn├Żch tkan├şv ─żudsk├ęho tela, pomocou ktor├ęho m├┤┼że lek├ír ur─Źi┼ą diagn├│zu a navrhn├║┼ą ─Ćal┼í├ş postup. Na zobrazenie vn├║torn├Żch org├ínov vyu┼ż├şva zvukov├ę vlny s vysokou frekvenciou, ktor├ę nie s├║ pre ─żudsk├ę ucho po─Źute─żn├ę. V─Ćaka absencii radia─Źn├ęho ┼żiarenia nepredstavuje sonografick├ę vy┼íetrenie pre pacienta nebezpe─Źenstvo ani pri vysokom po─Źte kontroln├Żch vy┼íetren├ş. Je bezpe─Źn├ę aj pre deti a tehotn├ę ┼żeny.

 

─îO JE MO┼ŻN├ë ULTRAZVUKOV├ŁM VY┼áETREN├ŹM ZISTI┼Ą?
Ultrazvukov├ę vy┼íetrenie poskytuje lek├írovi inform├ície o ve─żkosti sledovan├Żch org├ínov, ich vn├║tornej ┼ítrukt├║re a pr├ştomnosti r├┤znych patologick├Żch stavov. Ke─Ć┼że s├║ pri sonografickom vy┼íetren├ş tkaniv├í zobrazovan├ę v re├ílnom ─Źase, je taktie┼ż mo┼żn├ę zachyti┼ą pohyb jednotliv├Żch org├ínov, ako aj tok krvi v cievach. Nev├Żhodou USG vy┼íetrenia je neschopnos┼ą ultrazvuku prech├ídza┼ą cez kosti a vzduch, preto napr├şklad nie je mo┼żn├ę ultrazvukom vy┼íetrova┼ą org├íny vyplnen├ę plynom, ako s├║ p─ż├║ca, ─Źrevn├ę k─żu─Źky s├║ ultrazvukom vy┼íetrite─żn├ę obmedzene.

 

JE ULTRAZVUKOVÉ VYŠETRENIE BOLESTIVÉ?
Aby USG vy┼íetrenie poskytlo lek├írovi ─Źo najviac potrebn├Żch inform├íci├ş, je nutn├ę vyvin├║┼ą dostato─Źn├Ż tlak ┼ípeci├ílnou vy┼íetrovacou sondou na vy┼íetrovan├║ oblas┼ą, ─Źo m├┤┼że by┼ą pre pacienta nepr├şjemn├ę. Vo v┼íeobecnosti je v┼íak ultrazvukov├ę vy┼íetrenie nebolestivou vy┼íetrovacou met├│dou.

 

AKO DLHO TRVÁ ULTRAZVUKOVÉ VYŠETRENIE?
D─║┼żka vy┼íetrenia z├ívis├ş od druhu vy┼íetrenia, n├íro─Źnosti n├ílezu a ─Źasu potrebn├ęho na sp├şsanie lek├írskej spr├ívy, spravidla 20-30min├║t.

 

JE PRED USG VY┼áETREN├ŹM NUTN├ü ┼áPECI├üLNA PR├ŹPRAVA?
Pri vy┼íetren├ş org├ínov bru┼ínej dutiny by pacient mal by┼ą nala─Źno minim├ílne 4 hodiny, de┼ł pred vy┼íetren├şm je vhodn├ę vyhn├║┼ą sa potravin├ím, ktor├ę zvy┼íuj├║ ─Źrevn├║ plynatos┼ą. Pi┼ą m├┤┼że len nesladen├ę a nebublinkov├ę n├ípoje, ide├ílne ─Źist├║ vodu alebo nesladen├Ż slab├Ż ─Źaj. U┼ż├şvanie liekov nie je nutn├ę preru┼íi┼ą.
Pri vy┼íetren├ş panvy je potrebn├ę ma┼ą naplnen├Ż mo─Źov├Ż mech├║r. Vhodn├ę je vypi┼ą 0,5-1l vody cca 1hod pred vy┼íetren├şm.
Ultrazvukov├ę vy┼íetrenia ostatn├Żch org├ínov nevy┼żaduj├║ ┼ípeci├ílnu pr├şpravu.
Pacientov s diabetom, ktor├ş prich├ídzaj├║ na vy┼íetrenie brucha pros├şme, aby n├ís o svojom stave pri objedn├ívan├ş informovali - pok├║sime sa V├ím n├íjs┼ą rann├Ż term├şn vy┼íetrenia.

Cenn├şk:

 

Fotogal├ęria: