Najväčší portál na vyhľadávanie lekárov

Nezabúdajte na dôležitú kontrolu znamienok

Pravidelná kontrola znamienok dermatológom minimálne 1x ročne by mala byť samozrejmosťou pre každého z nás.
03.06.2021
zobraziť »

Objednávanie k lekárovi cez internet

Už aj slovenskí pacienti majú možnosť objednania k lekárovi cez internet. Služba, ktorá sa rýchlo stáva jednou z najpopulárnejších internetových zdravotných služieb v zahraničí, je k dispozícii aj slovenským pacientom, lekárom a stomatológom.
13.04.2021
zobraziť »

Bolí Vás zub? Ošetrenie u najlepších zubárov nasledujúci deň

NávštevaLekára.sk spolupracuje s najlepšími zubnými lekármi s voľnými termínmi do 24 hodín
13.04.2021
zobraziť »

Aby chodidlá pri športe netrpeli

Staráme sa o správnu výživu, športujeme, dbáme o ploché brucho, štíhle boky, pevné paže... Jediné, čomu stále venujeme málo pozornosti, sú naše chodidlá.
29.08.2018 / Ing. Ľubomíra Černáková, NEOPROT, spol. s r. o.
zobraziť »

ORTOPEDICKÁ POMÔCKA AKO MÓDNY DOPLNOK

Časy, keď platilo, že čo je zdravé nemusí byť pekné, sú už za nami. Dnešná doba vďaka novým technológiám a materiálom nepotrebuje klásť medzi slová krása a funkčnosť spojky buď – alebo. A to ani v takej oblasti zdravotníctva, akou je ortopedická protetika. Vzhľad je dôležitý vždy tam, kde ide o podporu zdravého sebavedomia a ochotu pacienta používať ortopedickú pomôcku tak často a tak dlho, aby mala požadovaný liečebný účinok.
11.08.2015 / Ing. Ľubomíra Černáková, NEOPROT, spol. s r. o.
zobraziť »

Zmeňte svoj život novými očami

Občas vraj stačí ´opraviť ´niečo na sebe a do života si vpustíme lavínu obrovských zmien. „Nová laserová operácia očí vyvinutá s výnimočnou citlivosťou pre potreby športovcov dokáže doslova zázraky. Pacienti – bežci po operácii hovoria, že na trati prvýkrát v živote vnímajú farby a všetky detaily ako vo filme Avatar,“ prezrádza zástankyňa zdravého života a očná chirurgička MUDr. Adriana Smorádková. No nielen to. V prieskume so svojimi kolegami zisťovala, ako nás ´nový zrak´ zmení z dlhodobého pohľadu. „71% sa ľahšie a lepšie športuje a takmer polovica pacientok zaznamenáva zvýšený počet komplimentov.“
18.03.2015
zobraziť »

Revolúcia v odstraňovaní dioptrií

Metódy ´úsmev´ a ´dažďová kvapka´ priviedli operácie dioptrií k dokonalosti Odstránenie krátkozrakosti metódou Smile Slovenskí oční chirurgovia v roku 2014 plesali. Pacientom priniesli dve nové prevratné metódy. Novinkou pre ľudí s krátkozrakosťou (dioptriami do diaľky) sú laserové operácie bez rezu a pálenia tkaniva. Bezbolestná metóda NeoSMILE 3D prvý krát v histórii očných zákrokov nespaľuje povrch očnej rohovky. Dioptrie odstraňuje doteraz s najdokonalejšou presnosťou, je vhodná aj pre pacientov so syndrómom suchého oka, s tenšou rohovkou a športovcov, umožňuje im návrat k tréningom už do desiatich dní.
18.03.2015
zobraziť »

50 rokov zdravotnej starostlivosti v ortopedickej protetike na Slovensku

V roku 1964 sa začala na Slovensku písať nová história ortopedickej protetiky. Na jej začiatku stálo zriadenie špecializovaných protetických oddelení pri tzv. nemocniciach s poliklinikou III. typu. Oddelenia mali krajskú pôsobnosť a postupne prechádzali organizačnými zmenami až napokon dve z nich zanikli a to tretie, s pôsobnosťou pre Bratislavu a západné Slovensko, sa v roku 2004 pretransformovalo do Špecializovanej nemocnice pre ortopedickú nemocnicu Bratislava, n. o. - ŠNOP.
28.11.2014
zobraziť »

Objednávanie k lekárovi cez internet sa stáva štandardom aj pre slovenských pacientov

Minimálne jedenkrát do týždňa sa k internetu pripájajú takmer tri štvrtiny Slovákov a až 60 % z nás si k nemu sadá denne. Popri posielaní emailov, čítaní novín a nakupovaniu na internete majú už aj slovenskí pacienti možnosť on-line objednania sa na vyšetrenie na portáli NávštevaLekára.sk, najväčšom portáli na vyhľadávanie lekárov na Slovensku.
07.03.2014
zobraziť »

Objednanie k lekárovi ONLINE

Už aj slovenskí pacienti majú možnosť objednania k lekárovi cez internet. Služba, ktorá sa rýchlo stáva jednou z najpopulárnejších internetových zdravotných služieb v zahraničí, je k dispozícii aj slovenským pacientom, lekárom a stomatológom.
20.09.2013
zobraziť »

Čtecích brýlí vás zbaví jedinečná metoda PresbyMAX®

První spokojení pacienti absolvovali ve Valašském očním centru ve Vsetíně, které je společným projektem Vsetínské nemocnice a ZIRIS očního centra, operaci očí metodou PresbyMAX®. Vsetínská oční klinika je zatím jedinou v republice, která tuto pro oči velmi šetrnou metodu používá. Umožňuje jí to nejmodernější excimerový laser AMARIS 750 S, který je ve svém oboru světovou špičkou.
09.05.2013 / Jiří Žurek
zobraziť »

Skolióza nie je strašiak

Pod slovom skolióza definujeme patologické zakrivenie chrbtice do strany (doprava alebo doľava) od osi. Vyskytuje sa asi u 3 % populácie, častejšie u dievčat.
09.04.2013 / MUDr. Martin Polóni
zobraziť »
«<1>»