Najväčší portál na vyhľadávanie lekárov

Aby chodidlá pri športe netrpeli

Staráme sa o správnu výživu, športujeme, dbáme o ploché brucho, štíhle boky, pevné paže... Jediné, čomu stále venujeme málo pozornosti, sú naše chodidlá.
29.08.2018 / Ing. Ľubomíra Černáková, NEOPROT, spol. s r. o.
zobraziť »

Bolí Vás zub? Ošetrenie u najlepších zubárov nasledujúci deň

NávštevaLekára.sk spolupracuje s najlepšími zubnými lekármi s voľnými termínmi do 24 hodín
10.07.2017
zobraziť »

ORTOPEDICKÁ POMÔCKA AKO MÓDNY DOPLNOK

Časy, keď platilo, že čo je zdravé nemusí byť pekné, sú už za nami. Dnešná doba vďaka novým technológiám a materiálom nepotrebuje klásť medzi slová krása a funkčnosť spojky buď – alebo. A to ani v takej oblasti zdravotníctva, akou je ortopedická protetika. Vzhľad je dôležitý vždy tam, kde ide o podporu zdravého sebavedomia a ochotu pacienta používať ortopedickú pomôcku tak často a tak dlho, aby mala požadovaný liečebný účinok.
11.08.2015 / Ing. Ľubomíra Černáková, NEOPROT, spol. s r. o.
zobraziť »

Zmeňte svoj život novými očami

Občas vraj stačí ´opraviť ´niečo na sebe a do života si vpustíme lavínu obrovských zmien. „Nová laserová operácia očí vyvinutá s výnimočnou citlivosťou pre potreby športovcov dokáže doslova zázraky. Pacienti – bežci po operácii hovoria, že na trati prvýkrát v živote vnímajú farby a všetky detaily ako vo filme Avatar,“ prezrádza zástankyňa zdravého života a očná chirurgička MUDr. Adriana Smorádková. No nielen to. V prieskume so svojimi kolegami zisťovala, ako nás ´nový zrak´ zmení z dlhodobého pohľadu. „71% sa ľahšie a lepšie športuje a takmer polovica pacientok zaznamenáva zvýšený počet komplimentov.“
18.03.2015
zobraziť »

Revolúcia v odstraňovaní dioptrií

Metódy ´úsmev´ a ´dažďová kvapka´ priviedli operácie dioptrií k dokonalosti Odstránenie krátkozrakosti metódou Smile Slovenskí oční chirurgovia v roku 2014 plesali. Pacientom priniesli dve nové prevratné metódy. Novinkou pre ľudí s krátkozrakosťou (dioptriami do diaľky) sú laserové operácie bez rezu a pálenia tkaniva. Bezbolestná metóda NeoSMILE 3D prvý krát v histórii očných zákrokov nespaľuje povrch očnej rohovky. Dioptrie odstraňuje doteraz s najdokonalejšou presnosťou, je vhodná aj pre pacientov so syndrómom suchého oka, s tenšou rohovkou a športovcov, umožňuje im návrat k tréningom už do desiatich dní.
18.03.2015
zobraziť »

Máte zdravotné komplikácie? Spýtajte sa na názor viacerých odborníkov!

Ak máte v rodine zdravotné komplikácie, chystáte sa na operáciu alebo jednoducho chcete mať istotu správnej diagnózy, určite nie je na škodu spýtať sa viacerých odborníkov. Diagnostické chyby podľa niektorých odhadov tvoria až 40% všetkých medicínskych chýb a bohužiaľ, môžu viesť aj ku tragickým dôsledkom. Druhý nezávislý názor môže eliminovať riziko nesprávnej diagnózy až o 90%. Môžete sa tak vyhnúť nesprávnej alebo dokonca škodlivej liečbe či zbytočnej operácii.
06.03.2015
zobraziť »

50 rokov zdravotnej starostlivosti v ortopedickej protetike na Slovensku

V roku 1964 sa začala na Slovensku písať nová história ortopedickej protetiky. Na jej začiatku stálo zriadenie špecializovaných protetických oddelení pri tzv. nemocniciach s poliklinikou III. typu. Oddelenia mali krajskú pôsobnosť a postupne prechádzali organizačnými zmenami až napokon dve z nich zanikli a to tretie, s pôsobnosťou pre Bratislavu a západné Slovensko, sa v roku 2004 pretransformovalo do Špecializovanej nemocnice pre ortopedickú nemocnicu Bratislava, n. o. - ŠNOP.
28.11.2014
zobraziť »

Nezabúdajte na dôležitú kontrolu znamienok

Pravidelná kontrola znamienok dermatológom minimálne 1x ročne by mala byť samozrejmosťou pre každého z nás. Znamienka Vám skontrolujú naši spičkoví dermatológovia v DERMAREVOLTA (www.dermarevolta.com), súkromnej klinike dermatológie a estetickej medicíny
05.10.2014
zobraziť »

Objednávanie k lekárovi cez internet sa stáva štandardom aj pre slovenských pacientov

Minimálne jedenkrát do týždňa sa k internetu pripájajú takmer tri štvrtiny Slovákov a až 60 % z nás si k nemu sadá denne. Popri posielaní emailov, čítaní novín a nakupovaniu na internete majú už aj slovenskí pacienti možnosť on-line objednania sa na vyšetrenie na portáli NávštevaLekára.sk, najväčšom portáli na vyhľadávanie lekárov na Slovensku.
07.03.2014
zobraziť »

Objednanie k lekárovi ONLINE

Už aj slovenskí pacienti majú možnosť objednania k lekárovi cez internet. Služba, ktorá sa rýchlo stáva jednou z najpopulárnejších internetových zdravotných služieb v zahraničí, je k dispozícii aj slovenským pacientom, lekárom a stomatológom.
20.09.2013
zobraziť »

Čo je to pretlaková terapia? (video)

Vysvetľuje MUDr. Mariana Kubovčáková.
12.06.2013 / MUDr. Mariana Kubovčáková
zobraziť »

Ako súvisí chrápanie a únava? (video)

Ako súvisí chrápanie s únavou, zábudlivosťou a mikrospánkom? Hovorí MUDr. Mariana Kubovčáková, lekárka spánkového laboratória Buona Notte
12.06.2013 / MUDr. Mariana Kubovčáková
zobraziť »

Čtecích brýlí vás zbaví jedinečná metoda PresbyMAX®

První spokojení pacienti absolvovali ve Valašském očním centru ve Vsetíně, které je společným projektem Vsetínské nemocnice a ZIRIS očního centra, operaci očí metodou PresbyMAX®. Vsetínská oční klinika je zatím jedinou v republice, která tuto pro oči velmi šetrnou metodu používá. Umožňuje jí to nejmodernější excimerový laser AMARIS 750 S, který je ve svém oboru světovou špičkou.
09.05.2013 / Jiří Žurek
zobraziť »

Skolióza nie je strašiak

Pod slovom skolióza definujeme patologické zakrivenie chrbtice do strany (doprava alebo doľava) od osi. Vyskytuje sa asi u 3 % populácie, častejšie u dievčat.
09.04.2013 / MUDr. Martin Polóni
zobraziť »

21. marec je svetovým dňom spánku – Spíte „svetovo“?

Deň 21. marec je nielen prvým jarným dňom, ale je aj Medzinárodným dňom spánku. Avšak mnoho ľudí sa ani v tento deň nevyspí tak ako by chceli a potrebovali. Poruchy spánku nie sú v dnešnej uponáhľanej a rýchlej dobe ničím výnimočným. Mnoho ľudí im však nepripisuje dostatočnú dôležitosť a ich riešenie odsúva a začne sa nimi zaoberať až keď sa stále väčšie problémy začnú nabaľovať.
19.03.2013 / MUDr. Mariana Kubovčáková
zobraziť »
«<1>»