Najväčší portál na vyhľadávanie lekárov
Obrázok : Mgr. Katarína Kotulová

Mgr. Katarína Kotulová

Mgr. Katarína Kotulová, Rehabilitácia, Fyzioterapia | Kontakt, ordinačné hodiny, profil lekára

Rehabilitácia, Fyzioterapia

Sestra:

 

Adresa:

Bratislava 2 - Ružinov
Bratislavský kraj

Informácie o ambulancii:

Bezbariérový prístup P Parkovanie WiFi N Noví pacienti Objednávanie

Komunikácia v jazykoch:

Ako sa k nám dostanete:

MHD zastávka: Sabinovská
 • Autobusy: 39, 53, 61,
 • Trolejbusy: 204, 205
MHD zastávka: Bajkalská
 • Autobusy: 39, 53, 61,  63, 66, 74, 75, 78, 98,
 • Trolejbusy: 204, 205

Parkovanie zdarma – 3 parkovacie miesta

PROFY sa nachádza v blízkosti objektov Úrad verejného zdravotníctva, Pizzeria Ciao, Crossfit Bratislava, Športová Hala Mladosť, Športová hala Elán, Hala Pasienky, Štrkovecké jazero, a v blízkosti ulíc: Trnavská cesta, Bajkalská , Teslova, Prešovská, Sabinovská, Drieňová

O lekárovi / ambulancii:

Vzdelanie

 • 2007 – 2010 bakalárske štúdium na Univerzite Komenského, Lekárska fakulta, odbor Fyzioterapia.
 • 2011 – 2013 magisterské štúdium Fyzioterapie na fakulte Telesné Kultury Univerzity Palackého v Olomouci.
 

Kurzy

  • Noha – diagnostika a korekcia, prednášajúci PhDr. Petra Vondašová, Pd.D.
  • Základný dvojtýždňový kurz Vojtovej metódy v RL Corpus, Olomouc.
  • Terapeutické využitie kineziotapeu.
  • DNS – Dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa prof. Kolářa, časť A
  • DNS – Dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa prof. Kolářa, časť B
  • SM Systém - 1,2
  • Workshop "Úvod do metódy ROLFING"

  Od malička som v pohybe a medzi ľuďmi, aj vďaka tancu, ktorému sa venujem od troch rokov. Kombinácia pohybu, možnosti liečenia, práce s ľuďmi viedla aj k výberu môjho povolania. Ako fyzioterapeut sa zameriavam na diagnostiku a liečbu funkčných porúch muskulo-skeletálneho systému. V terapii sa zameriavam nielen na liečbu daných príznakov ako sú bolesť a pod., ale hlavne na odstránenie príčiny problému a prevenciu jeho vzniku.

Ponúkané služby:

Fyzioterapia je odbor ktorý sa zaoberá diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch pohybového systému človeka. Fyzioterapeutický program v PROFY sa skladá z piatich krokov. Bol vyvinutý v Taliansku, ako inovatívny koncept ktorý integruje a kombinuje viacero terapeutických prístupov. Ako každý, aj tento musí byť prispôsobený špecifickým potrebám pacienta. Je použiteľný pri obnove svalovej sily, príprave problematického kĺbu na operáciu , ako aj pooperačná starostlivosť. V tabuľke nájdete stručný popis jednotlivých krokov. Ich aplikácia a trvanie je individuálna záležitosť. Odhad trvania Vám poskytne náš lekár alebo fyzioterapeut pri úvodnej diagnostike.
 

Krok 1 – Odstránenie bolesti

Primárny cieľ tohto kroku je redukcia alebo úplne odstránenie bolesti, za použitia fyzikálnej terapie. V PROFY používame prístroje, ktoré sú schopné odobrať alebo zacieliť teplo v mieste výskytu bolesti, a poskytujú tak alternatívu k liekom obsahujúcim chemickú zložku.

Krok 2 - Obnova pohyblivosti

V druhom kroku sa zameriavame na obnovu plnej pohyblivosti kĺbu alebo vykonanie požadovaného špecifického pohybu bez bolesti. Schopnosti fyzioterapeuta sú kľúčové, pretože agresívny alebo príliš jemný prístup môže zhoršiť stav pacienta. V PROFY používame na kontrolu pohybu izokinetické zariadenia a zariadenia s kontrolovanou elastickou silou. Tieto umožňujú terapeutovi prispôsobiť a kontrolovať nielen trajektóriu ale aj záťaž v pohybe.

Krok 3 - Obnova sily a flexibility

Aplikáciou progresívnej záťaže sa v tomto kroku dostávame k obnove sily. Okrem nej však zvyšujeme aj flexibilitu, reaktivitu a ochrannú vlastnosť svalu vo vzťahu ku kĺbu. Základným princípom je postupné dávkovanie záťaže, a následné monitorovanie progresu, či modifikácia cvičení.

Krok 4 - Obnova koordinácie a hrubej motoriky

Zameranie sa na koordináciu, hrubú motoriku a propriocepciu (vnímanie polohy tela) je hlavným cieľom tohto kroku. Zvládnutie koordinácie a hrubej motoriky umožňuje optimálne vykonávať jednotlivé sekvencie pohybov, či športovať na vyššej úrovni. Práve preto kladieme doraz na hlboké svaly v ľudskom tele, ktoré posilňujeme pomocou balančných cvicení. V tomto kroku je zástupcom Libra, ktorá okrem iného aj zvýšuje vnímanie pohybu cez proprioreceptory, či napomáha správnemu držaniu tela.

Krok 5 - Udržanie nadobudnutého stavu

V záverečnom kroku terapie klientovi poradí terapeut ako pokračovať v ďalšej starostlivosti o problematické miesto. Poradenstvo je poskytované nielen v oblasti ďalšieho cvičenia alebo športu, ale aj výživy, športových doplnkov či bandáží a inej starostlivosti.

Fotogaléria: